Mokosh
Mokosh je ruská spoločnosť, ktorá vyrába šatky na nosenie detí. Pri zakladaní značky Mokosh mysleli jej zakladatelia na to, aký odkaz a aké hodnoty by chceli sprostredkovať svojim zákazníkom. Preto si ako názov zvolili: Mokosh! V skutočnosti, Mokosh v starovekom Rusku je bohyňa plodnosti, rodiny, tkania, ochrankyňa tehotných žien.

Znak, ktorý Mokosh používa ako stredovú značku je starodávny symbol plodnosti a posiatych polí. V starých časoch sa tento znak vyšíval na šaty, bol vytkaný na uterákoch a posteľných prikrývkach, aby rodinný život bol úspešný a plodný.
Práve preto šatky Mokosh v sebe nesú veľa rodinného kúzla.

Každý jeden vzor v sebe nesie kúsok histórie - mačky a ich oddanosť rodinnému krbu a slobode, kvapky ako symbol očisťovania dažďom, bodliaky a ich význam pre Škótsko. Pri vytváraní nových vzorov Mokosh vždy predstaví aj príbeh.

Šatky Mokosh sa vyrábajú v Rusku a ich výrobcovia kladú obzvlášť pozornosť na kvalitu základných materiálov - Oeko Tex je povinný certifikát, ktorý musia mať všetci dodávatelia. Mokosh pracuje s prírodnými vláknami.

Mokosh sa špecializuje na produkovanie šatiek z limitovaných edícií, pretože považuje za veľmi zaujímavé experimentovať a pracovať, vytvárať niečo nové a kombinovať rôzne komponenty.

Totiž, takto sa do sveta dostáva kúzlo heart