Ako nosiť v tandeme
Ako nosiť v tandeme?

O tandemovom nosení a jeho výhodách sme písali v článku Tandemové nosenie. Ako však takéto nosenie zrealizovať? Dá sa to pohodlne? Dá sa zvoliť hocijaká nosiaca pomôcka?
O tom si "povieme" v tomto článku smiley

Áno, aj keď to možno poniektorým znie neuveriteľne, aj tandemové nosenie môže byť pohodlné. Samozrejme každá maminka má svoje limity a každý máme tieto limity niekde inde. Potom je aj rozdiel či viažete dve novorodeniatka alebo viažete novorodeniatko a ročné dieťatko alebo či idete viazať ročné a 3ročné dieťa. Ideálne je ak takto viažete od narodenia mladšieho dieťatka, aby si Vaše telo postupne na záťaž zvykalo; skôr sa tak prispôsobí a zvládnete viac v pohode nosiť neskôr aj väčšie detičky.
Na čo treba myslieť je takisto precíznosť úväzu, prípadne čo najlepšie nastavenie ergonomického nosiča (a jeho správny výber keďže každému sadne iný nosič). Toto platí aj pri nosení jedného dieťatka, avšak pri tandemovom nosení je to ešte dôležitejšie, povedala by som, že to priam zohráva hlavnú rolu, aby ste si potom mohli tandemové nosenie naozaj užiť, pretože tandemové nosenie môže znamenať extra dávku lásky a priniesť Vám krásne pocity a okamihy, na ktoré budete s láskou spomínať do konca života heart

Na tandemové nosenie môžete zvoliť akúkoľvek ergonomickú pomôcku na nosenie, a teda: šatku, ergonomický nosič, ring sling, onbuhimo.
Tieto pomôcky môžete rôzne kombinovať:
1. jedna dlhšia šatka                                                                         
2. dve šatky 
3. šatka a nosič
4. dva nosiče
5. šatka a ring sling
6. dva ring sling-y
7. nosič a ring sling
8. onbuhimo a šatka
9. onbuhimo a nosič
10. onbuhimo a ring sling 
 
Názorné ukážky ako tieto pomôcky rôzne využiť na tandemové nosenie, Vám budeme postupne pridávať do sekcie VIDEÁ.

Odporúčame vyskúšať rôzne možnosti a sami uvidíte čo je pre Vás najpohodlnejšie a v čom si ten tandem viete krásne vychutnať wink