Volám sa Petra a som mama dvoch chlapcov, certifikovaná poradkyňa pri nosení detí, poradkyňa pri dojčení o.z. MAMILA a majiteľka tohto e-shopu, v ktorom vám ponúkam šatky na nosenie detí, ergonomické nosiče, oblečenie na nosenie, oblečenie na dojčenie a ďalšie doplnky.

Ako som sa k tomuto dostala❓ O nosenie som sa začala zaujímať ešte počas môjho prvého tehotenstva - pred takmer 6 rokmi. Veľmi sa mi to páčilo a túžila som aj ja nosiť svoje bábätko v šatke. Ako som sa už reálne blížila k výberu a kúpe šatky, chytali ma pochybnosti či ju budem vedieť naviazať, či mi pri tom bábätko nespadne a tento strach ovplyvnil výber mojej prvej nosiacej pomôcky - kúpila som nakoniec nosič.

Môjho prvého synčeka som v tomto nosiči začala nosiť keď mal 3 týždne a áno - bolo to praktické (obzvlášť ak bývate v bytovke bez výťahu), ALE ten pocit, pocit neskutočnej lásky a nádhernej blízkosti s bábätkom, ktorý som od nosenia očakávala, sa akosi nedostavil. O pár mesiacov neskôr sa v mojom meste konala nosiaca akcia a ja som tam išla už rozhodnutá vyskúšať si šatku - moje ❤️ proste stále po tej šatke túžilo. Už pri tom prvom naviazaní šatky (ktoré keď teraz vidím, tak je totálne nedokonalé laugh) som cítila, že je to iný pocit a domov som odchádzala nadšene s tým, že si musím kúpiť svoju šatku. Tak sa aj stalo a so šatkou prišiel KONEČNE ten pocit, ktorý som tak od nosenia očakávala. Úplne som sa do toho zamilovala a začali sme sa nosiť podstatne viac. Môj synček bol po pomerne krátkom čase (s)pokojnejšie bábätko - a to nepatril k nespokojným bábätkám, ale aj tak som to na ňom vnímala.heart Chodila som pravidelne na stretnutia nosiacich maminiek, workshopy o nosení a čím ďalej, tým viac som si bola istá, že tomuto sa chcem venovať. V pomerne krátkom čase prišiel aj neistý nápad s e-shopom, v čom ma môj manžel podporil (za čo mu zo ♥ ďakujem), a tak cca rok po vyskúšaní mojej prvej šatky som spustila môj e-shop. Išla som do toho s veľkým nadšením a láskou heart

coolenlightenedyes Tri mesiace na to som absolvovala kurz pre poradkyňu nosenia, asi 2 roky po spustení e-shopu kurz pre certifikovanú poradkyňu pri dojčení a krátko na to aj ďalší kurz nosenia.

blushsurpriseindecision Budovanie e-shopu mi trochu skomplikovalo moje druhé tehotenstvo, ktoré bolo od začiatku rizikové a skončilo predčasne - čo znamenalo niekoľko hospitalizácií a potom takmer 2 mesiace v pôrodnici. Na druhej strane sa mi teraz ľahšie radí maminkám predčasniatok - či už pri nosení či dojčení.

Poradenstvá ma vedia neskutočne nabiť energiou a pocitom, že to má všetko naozaj veľký zmysel heart Preto nosimevsatke.sk nie je len e-shop, ale aj poradenstvá a chcem sa im venovať ešte viac a takisto aj kurzom pre tehotné, aby boli pripravené už vopred.smiley

angel Mojím veľkým snom je raz mať "štúdio", kde bude aj kamenná predajňa, aj detský kútik (možno aj s kaviarničkou), miestnosť, kde by sa konali podporné stretnutia nosiacich rodičov, podporné stretnutia dojčiacich maminiek, prednášky či semináre týkajúce sa vzťahovej výchovy, tancovanie s bábätkami v šatkách/nosičoch, cvičenie s bábätkami v šatkách/nosičoch, atď.

Mojím cieľom je pomôcť maminkám, aby ich bábätká boli (s)pokojné, efektívne sa dojčili, dostatočne spali, prosperovali a zároveň, aby maminky mali voľné ruky, mohli si urobiť čo potrebujú, dostať sa kamkoľvek a kedykoľvek bez toho, aby museli riešiť čo s bábätkom a aby si naplno užili chvíle plné lásky so svojimi bábätkami - pretože tieto chvíle sú jedinečné. Tak nech na ne potom s láskou a nežnosťou môžu spomínať smileyheart

Petra